Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
ЦСКА 1948 загуби от Локо (Пд) в снега, Никола Илиев дразни фенове по трибуните
Автор: Стойчо Генов 18:31 / 20.01.2024Коментари (0)2603
©
Локомотив (Пловдив) завърши с победа и втората си контрола за 2024 година. Черно-белите надиграха ЦСКА 1948 с 2:1 в спаринг, който се игра при непрестанен снеговалеж на централния терен на "Лаута".

Мартин Паскалев (12) и Евандро (24) бяха точни за домакините, а съотборникът им Ефе Али получи директен червен картон в 65-ата минута. Никола Илиев (82) се разписа за ЦСКА 1948.

Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че в първата си проверка за новата година Локомотив победи дублиращия си отбор с 2:1.

Малко след началото на мача Димитър Илиев изведе Бабакар Дион, който се справи с трима защитници на гостите в наказателното поле, но отправи твърде слаб удар към вратата.

В 12-ата минута Евандро центрира от корнер и Мартин Паскалев засече с глава за 1:0.

В 24-ата минута черно-белите удвоиха преднината си. Димитър Илиев се пребори за една топка в централната част на терена, напредна и подаде надясно към Евандро. Той технично се озова на стрелкова позиция и с премерен удар с левия крак прати топката в мрежата за 2:0.

След почивката натрупалата се снежна покривка на терена допълнително затрудни двата отбора и логично футбол почти не се игра, а чистите голови положения почти липсваха.

В 65-ата минута централният защитник на Локомотив Ефе Али влезе изключително грубо в краката на Донев и получи директен червен картон. Футболистът на ЦСКА 1948 бе сменен принудително, а треньорът на домакините Александър Томаш не пожела да пуска футболист на мястото на Али и така черно-белите доиграха мача в намален състав.

В 82-ата минута гостите намалиха резултата. Никола Илиев бе изведен отдясно, навлезе в наказателното поле и с мощен диагонален шут простреля не мръдналия вратар на домакините Кристиан Томов за 2:1. След попадението голмайсторът се хвана за ухото и отправи жест към привърженици на Локомотив на Трибуна Бесика, с което си навлече гнева на запалянковците, а главният съдия реши да не му показва жълт картон.

Минута преди края ЦСКА 1948 пропусна златен шанс да стигне до равенството. Антонио Вутов центрира от корнер, а след удар на Даскалов топката удари напречната греда, като последва още един щастлив рикошет за домакините, преди вратарят Томов да улови.