Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Марица победи ЦСКА във волейболното дерби при жените
Автор: Георги Куситасев 23:01 / 25.02.2024Коментари (0)1568
© Bonchuk Andonov/startphoto.bg
Марица (Пловдив) победи ЦСКА (София) с 3:1 (25:15, 25:21, 19:25, 25:18) гейма в двубой от 11-ия кръг в Националната волейболна лига Демакс при жените. Мачът се игра в зала "Васил Симов" в София и беше месец след финала за Купата, в който Марица победи с 3:1 гейма и спечели своята 9-ти трофей в турнира.

В първия гейм ЦСКА поведоха 6:2, но маричанки обърнаха бързо двубоя и разликата стана 6 точки при 17:11. След пусната топка на Виктория Коева Марица спечели гейма с 25:15.

Момичета на Борислав Крачанов поведоха с 9:6 във втория гейм. Стигна се до 17:13, а след блокаут на Ива Дудова Марица спечели втората част с 25:21.

ЦСКА поведе с 5:1 след първия гейм. Домакините поведоха с 15:9. След 25:19 ЦСКА взе третата част.

В четвъртата част Марица поведе с 10:7. Стигна се до 17:15 за пловдивчанки. След 25:18 Марица взе мача и записа 11-та поредна победа от 11 двубоя в първенството.

В класирането шампионките са първи с пълен актив от 33 точки и без загуба, а ЦСКА е на третото място с 23 точки.

Следващият мач на Марица е на 3-ти март – тимът е домакин на Дея Спорт (Бургас) в зала Колодрума.

Григор Димитров започва участие на Мастърс 1000 в Мадрид днес
Левски дочака 20-ата си титла след триумф над ЦСКА
Григор Димитров започва в Мадрид в утрешния следобед
Септември представи новия си треньорски щаб
СДВР показа устройството, с което са изстрелвани ракети на мачовете Левски - ЦСКА