Спортните новини: Днес (5) | Вчера (0)
Левски дочака 20-ата си титла след триумф над ЦСКА
Автор: Александър Антонов 21:44 / 26.04.2024Коментари (0)1167
© nvl.bg
Левски спечели 20-а титла в мъжкия шампионат. "Сините" победиха след обрат с 3:1 гейма (23:25, 25:19, 25:20, 25:) у дома големия си съперник ЦСКА, триумфирайки в серията с 3:0 успеха.

В първия гейм "червените" поведоха със 7:2, но Левски успя да се върне в двубоя при 7:9. "Сините" дори изравниха при 11:11, но воденият Александър Попов състав взе преднина след 25:23.

Във втората част домакините водеха с 10:6 и 18:15, за да възстановят равенството след категоричното 25:19.

Третият гейм бе решителен за крайния изход. Левски натрупа преднина при 13:10, но ЦСКА изравни при 16:16. Последва нова силна серия в атака за домакините, които направиха обрат за 25:20.

В последната част младият състав на "сините" отново игра на високо ниво и събитията на полето бяха изцяло в полза на възпитаниците на треньора Николай Желязков. Левски направи солидна поредица от разигравания и взе преднина от 14:12 и 22:20, за да подпечата успеха си с 25:21 след успешна атака през центъра на бразилеца Майкон Морейра.

Левски триумфира с първа титла на страната от 2009 година насам. ЦСКА, който има рекордните 30 шампионски отличия, не е печелил златните медали от сезон 2010-2011.

Стартови състави:

Левски: Симеон Николов, Алехандро Торо, Светослав Гоцев, Владимир Гърков, Майкон Морейра, Венислав Антов, Дамян Колев - либеро (Кристиян Титрийски, Александър Къндев, Николай Стефанов)

ЦСКА: Стойко Ненчев, Християн Великов, Делчо Раев, Тодор Костов, Страхиня Бързакович, Тодор Вълчев, Мартин Божилов - либеро (Иван Михал, Валентин Пейчев, Хорхе Гарсия, Симеон Александров).

Стоян Орманджиев: В ЦСКА ще има подредена структура, всеки който иска да работи е добре дошъл