Виктория Томова ще атакува днес четвъртфинал на тенис турнира на трева, който се провежда в Бад Хомбург, Германия.
Първата ни ракета, която се намира на рекордното за нея 58-о място в световната ранглиста, ще играе с чехкинята Линда Носкова за място в "Топ 8".
Двубоят започва в 14:30 часа българско време.
Носкова е един от големите таланти на Чехия. Намира се на 26-о място в световната ранглиста.
Двете с Томова имат един дуел помежду си - на турнира в Макарска, Хърватия през 2022-а година на клей. Тогава до успеха стига чехкинята с 6:3, 6:3.
До момента българката регистрира два впечатляващи успеха на състезанието в Германия. В квалификациите първата ни ракета разгроми бившата номер 1 в света при девойките и двукратна финалистка на турнири от Шлема при двойките жени - Тейлър Таунсенд от САЩ, а на старта на основната схема разгроми и полуфиналистката от "Уимбълдън" през 2022-а година - Татяна Мария от Германия.
Победителката от Томова-Носкова ще играе за място на полуфинал срещу спечелилата измежду 4-ата поставена Беатрис Адад Мая от Бразилия и рускинята Анна Блинкова.

ЗАРЕЖДАНЕ...
Зареждане ...

11:14 / 25.06.2024
1941












Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.