Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Левски би Вихрен с дебютен гол на Кръстовчев
Автор: Екип на Sofia24.bg 16:11 / 02.03.2008Коментари (0)2572
Левски постигна очаквана победа с минималното 1:0 над гостуващия Вихрен (Сандански), в срещата от първия пролетен сезон на „А" група. Домакините бяха по-добри през целия двубой, но гостите се бранеха организирано и отбиваха домакинските атаки.

Преди почивката натискът на „сините" бе по-слаб и те разчитаха предимно на индивидуални пробиви, които биваха спирани от защитниците на гостите. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

След почивката натискът на „сините" чувствително се увеличи. Още в 47-та минута Живко Миланов стреля силно с глава, но топката облиза страничната греда от външната страна.

В 50-та минута гостите останаха с човек по-малко. Жеан Карлос се откъсна от защитата на Вихрен и бе грубо подкосен от Николай Христозов, който бе декориран в червено за действието си.

В 60-та минута Жеан Карлос имаше нова възможност да открие резултата, след като се измъкна от двама защитници на Вихрен, но ударът му бе отразен от вратаря Шейтанов.

В 64-та минута падна и единственото поапдение в срещата. Дебютиращият със синята фланелка Еньо Кръстовчев овладя топката след центриране от корнер и успя не без помощта на вратаря да я промуши зад голлинията на Вихрен.

До края на срещата домакините опитаха още няколко атаки, но бяха неконцентрирани пред гола и не успяха да отбележат второ попадение.

Левски с всекидневни тренировки в дните до Великден
Левски с две загуби от Локо (Пловдив) във възрастите до 15 и до 16 години
СДВР показа устройството, с което са изстрелвани ракети на мачовете Левски - ЦСКА