24 партии и 7 коалиции ще участват в парламентарния вот през октомври. Това съобщи ЦИК, след като в 17.00 часа днес изтече срокът за регистрация.
В четвъртък избирателната комисия ще приключи проверката на всички, подали документи, и ако има някоя от подписките, в които не фигурират 2500 валидни подписа, формацията ще бъде заличена.
До 27 август само регистрираните от ЦИК могат да подават заявления за отразяване на промени, настъпили в състава на коалицията, като напускане на партия или включване на нова партия.
От днес, 17 август, до 6 септември българите в чужбина могат да подават заявление за гласуване онлайн.
Зареждане ...


19:18 / 17.08.2022
581




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.