80% от работещите българи не са доволни от заплатите на работното си място и смятат, че са подложени на силен стрес. Данните са от проучване за удовлетвореността на служителите, проведено в различни сектори от водеща платформа за кариерно и личностно развитие.
Българите масово изпитват неудовлетвореност от условията на труд, от ниските доходи и високия стрес на работното място. Искат 20% увеличение на заплатите и по-малко напрежение в работата.
Дори и в най-високоплатения сектор на IT-специалистите се наблюдават 65%, които смятат заплащането си за несправедливо и ниско.
Най-недоволни са заетите в сектор "Бизнес и публична администрация", където близо 90 на сто посочват, че заплащането, което получават, не е справедливо.
70% от анкетираните биха сменили работата си за между 1/5 и наполовина по-висока заплата, а гъвкавото работно време и регулярните бонуси са най-предпочитаните придобивки на работното място.
Зареждане ...


16:03 / 01.09.2022
777







Shitstorm
на 01.09.2022 г.
А 90% от работодателите са на мение, че плащат твърде високи заплати на служителите си :) Да се чуди човек как и двете страни се чувстват прецакани, но все пак се търпят взаимно.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.