Повдигнаха обвинение на акушерка за смъртта на новородено в болница в Търговище.
Разследването на случай на тежка телесна повреда на бебе в болнично заведение в града започна преди три седмици.
Сигналът беше подаден от директора на болницата, след като състоянието на детето рязко се е влошило. Бебето беше критично състояние, а по-късно то е починало.
Разследването е показало, че се касае за причиняване на телесна повреда, а после и на смърт поради "немарливо изпълнение на правно регламентирана дейност“.
Назначена е допълнителна комплексна съдебно-медицинска експертиза за установяване механизма на нанесената телесна повреда, довела до смъртта на новороденото.
Зареждане ...


14:38 / 21.03.2022
673






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.