Пълен провал в публичните финанси! Това написа във Фейсбук Десислава Атанасова от ГЕРБ. Ето какво още написа тя:
"Служебният финансов министър Велкова оповести данните за финансовото състояние на държавата и бюджетната прогноза до 2025. Дефицитът за 2023 г. - 6,8 % от БВП, което в номинално изражение е 11,4 млрд. лева.
Растежът ще се забави на 2.2%. Ако няма промяна от редовното правителство в данъчната и разходната политика, много лесно ще се стигне свръхдефицит и България ще се отдалечи от Еврозоната 2024 година.
Ако не се промемят политиките за 2025 година, ще стигнем на 40% дългове спрямо БВП. Аматьори, дали може да обясните "как спряхте кражби за 9 млрд." и натрупахте 11,4 млрд.дефицит?".
Зареждане ...


13:23 / 29.08.2022
746




Aardvark
на 29.08.2022 г.
Герб за 10 години - 9 млрд,а подмяната с дб и комунигите за 10 месеца - 11млрд. И сега какво излезе? Ха-ха-ха
bigi
на 29.08.2022 г.
Те пък 'щото по времето на ГЕРБ бяха цъфнали и вързали.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.