Временно е преустановено движението на влаковете в участъка между гарите Горна Баня и Владая поради авариен ремонт на железния път, разбра ФОКУС.
Днес, 23.08.2026 г., около 14.00 ч., в междугарието Владая – Горна баня от релсите излиза предпоследната колоос на последната талига на електромотрисен пътнически влак 50280, пътуващ по направление Перник – София. Няма пострадали пътници и персонал.
Вероятна причина е разширение на железния път вследствие на високите температури днес. На мястото са аварийни екипи на ДП НКЖИ, които работят по освобождаване на железния път и възстановяване на движението на влаковете в участъка.
По тази причина е изменен маршрутът на движение на КПВ 50231(София-Дупница). Влакът ще се движи София-Волуяк-Разменна-Перник Разпределителна, след което продължава по маршрута си, съобщават от БДЖ. Променено е и пътуването на бързия влак 5612(Петрич- София). Той ще се движи така: Перник Разпределителна-Разменна-Волуяк-София. По същия начин се изменя и маршрутът на БВ 5614 (Петрич- София). Бързият влак 5615 в обратната посока (София-Петрич) ще се движи София-Волуяк-Разменна-Перник Разпределителна, след което продължава по маршрута си.
Зареждане ...


16:25 / 23.08.2026
79





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.