Частните компании в Гърция са задължени до 21 декември да изплатят на служителите коледни бонуси. Придобивката засяга и сезонните работници, сред които има и много българи.
Министерството на труда предупреждава, че бонусите трябва да са в пари, а не в стоки, събощи БНР.
Право на коледен бонус имат и работилите временно или на сезонна работа, като те ще получат част от сумата в зависимост от месеците и работните дни, обясняват експертите. Българите, работили в Гърция през летния туристически сезон, също имат право на допълнителна сума преди коледните празници.
Изплащането на бонусите не е обвързано с допълнителни административни изисквания като подаване на молба към работодателя.
Служителите в държавния сектор също получават възнаграждение за края на годината.
При неизпълнение на задължението работниците могат да се обръщат към Министерството на труда и синдикатите.
Зареждане ...


11:10 / 20.11.2022
312






Кaлеко Алеко
на 20.11.2022 г.
Хайде да не ми говорите, колко са щастливи българите в Гърция, защото ще вземат някакви пари по коледа! Хора, на които ежедневието им минава в изкарване на някой лев, спят и повтарят. Приятелите, близките им, семействата им в България, а те циклят един безсмислен живот за някой лев в повече...
nedevbs
на 20.11.2022 г.
Българите са щастливи, но не и в България.В България най-частливи са украйнците.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.