Българка изкачи Еверест. Силвия Аздреева от Петрич е стъпила на най-високия връх на планетата в експедиция, водена от непалеца Нирмал Пурджа (станал световноизвестен с рекорда си за най-бързо изкачване на 14-те осемхилядника).
Веднага след Еверест Аздреева е изкачила със същия екип и съседния осемхилядник - връх Лхотце.
Така петричанката става втората българка, стъпила на Еверест, и първата - на Лхотце.
Зареждане ...


09:06 / 17.05.2022
1038






Жоро Ламята
на 17.05.2022 г.
Браво! Пожелавам и Чогори и най-смъртоносния - Анапурна....
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.