Частично бедствено положение заради голям пожар е обявено в общините Любимец и Харманли.

Огънят е тръгнал от сухи треви в землищата на селата Васково и Оряхово. След това пламъците са навлезли в широколистна гора, което е наложило в гасенето да се включат още пожарникари и доброволци.

Осигурена е тежка верижна техника от комплекса "Марица Изток", след като пожарът е започнал да напредва към харманлийските села Изворово и Дрипчево.