Добре е организмът да се разтовари от животинските продукти, хубаво е че се консумират много плодове и зеленчуци, които съдържат много витамини, минерали и мироелементи. Това каза в сутрешния блок "Добро утро, България“ на Радио "Фокус“ д-р Мария Русинова. "Но от друга страна всъщност се лишаваме от пълноценни белтъци, а те се съдържат само в животинските храни. В растителната храна има недостиг на някои аминокиселини в някои от храните, така че е много важна правилната комбинация от храни. Т.е. да се консумира боб, леща с хляб, грах с ориз и то в достатъчни количества“.
Много често хората използват постите като диетичен режим за отслабване, но не винаги се получава, допълни диетоложката. "По време на постите освен много плодове и зеленчуци, за да се заситят хората хапват много тестени и зърнени храни. Ако се прекалява с тях, може и да се качат няколко килограма“.
Хубаво е постите да се практикуват от здравите хора, категорична е Русинова. "Децата и подрастващите, бременните и кърмачките, възрастните хора, хората с хронични заболявания трябва да внимават или въобще да не практикуват постите“.
Всеки сам трябва да прецени според здравословното си състояние колко дълго да спазва постите, допълни Русинова.
Габриела ГАНЕВА
Зареждане ...


10:19 / 16.11.2022
887






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.