Да има ли таван на цените на горивата? Това ще обсъжда енергийната комисия в парламента. Предложението е на ГЕРБ.
Владислав Панев от ДБ и член на комисията е скептичен към такава мярка заради неизвестността откъде ще дойдат парите за подобно намаление.
"Ако сложим ценови таван по бензиностанциите, най-вероятен изход ще е дефицит и опашки. От месец-два предлагаме отделно облагане на руския петрол, който влиза в "Лукойл", в размер на разликата между цената на руския петрол и този на международните пазари, така че да се изравнят цените между двете и разликата да влиза в държавния бюджет, а не в "Лукойл". Важно е мярката да влезе в сила", допълни той пред БНР.
Според него цените по бензиностанциите, особено с отстъпката от 0,25 лева, ще паднат под 3.00 лева за месец-два.
Панев коментира и актуалната политическа обстановка в страната:
"Гледаме да сме диалогични, но и гледаме новите световни реалности. Трябва да бъдат заложени доста по-смели реформи... Заради проблема с газовите доставки смятаме, че е по-добре да има редовно правителство, отколкото служебен кабинет. Всички нива в държавата трябва да се занимават приоритетно с газа".
Зареждане ...


09:18 / 20.07.2022
620




Анонимен
на 20.07.2022 г.
Бах тая логика хахаха... Тия наще политици много са се загрижили за хората да не се струпват на опашка по бензиностанции те хахахаха....
Анонимен
на 20.07.2022 г.
Ей тъпанар, не можеш да сложиш 150 литра в 50 литров резервоар. В буркани в къщи ли да го слагаме това гориво. Дефицит друг път. Еваси тъпото парче. То бива може лъжи и шикалкавене ама това надмина всякакви граници.
Анонимен
на 20.07.2022 г.
Чудесна логика, да си плащаме скъпото гориво и да мрем!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.