Високотехнологичната интерактивна инсталация "Един човек“ на доц. Венелин Шурелов ще бъде премахната от Градската градина до 1 май. Първоначално тя трябваше да бъде демонтирана през декември 2021 г., но престоят й в сърцето на София бе удължен до края на април 2022 г.
На 6 ноември 2020 г. на площадка "Мавзолей“ в Градската градина бе и символичното официално откриване на високотехнологичната интерактивна инсталация "Един човек“.
Това е първият проект, финансиран от Столична община по програма "Навън“ за временни художествени проекти в градска среда, пише БГНЕС.
Високата над 13 метрова конструкция, снабдена с 42 лед дисплея от двете си страни и тежаща близо 8 тона, престоя на мястото на бившия Мавзолей година и половина. Доц. Шурелов тогава обясни, че инсталацията събира информация от заобикалящата го среда посредством видеокамери за наблюдение и сложен компютърен алгоритъм, който прави възможно функционирането на тази система и дава възможност инсталацията да анализира информация, данни и да интерпретира всичко това в една хомогенна визуална картина.
Зареждане ...


14:30 / 30.04.2022
958





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.