Депутатът от БСП Александър Симов обясни в офиациалната си страница защо според него днес, 9 май, е един от най-великите дни в годината:
Тези, които толкова много кипят, вият, плюнчат се и стенат би трябвало да разберат поне едно. Това, че днес са тук, това, че ги има, това, че могат да изразяват до безкрай мизерията на душичките си, е заслуга на Червената армия. Тази, която промени Европа
Днес е един от най-великите дни в годината. Денят на победата! Денят в който нацистките престъпници бяха натикани в мишата дупка на историята за ужас на катастрофичното българско дясно, което и до днес има трудности с приемането на факта, че Адолф Хитлер налапа дулото на пистолета вместо да марширува триумфално по едноименния си булевард в София. И този подвиг го дължим основно на Червената армия. На онези обикновени руснаци, които директно от училищата, колхозите, фабриките и университети влязоха в историята със своя безпримерен героизъм, смазвайки кяфявата машина...
Но днес ще ви кажа нещо тъжно и меланхолично. Добре е, че днес тези момчета не са сред нас и, че не доживяха времето в което тяхната победа се превръща в обект на сатанински исторически ревизионизъм. Че не останаха тук, за да видят политическите джуджета, които се опитват да пренапишат станалото и да оставят техния подвиг в мазето на историята. Че не са живи, за да видят как политици от западния свят изразяват загриженост за съдбата на психопатите от "Азов" и приемат факта, че масови убийци като Степан Бандера се развяват като знамена. Шантава работа.
А да не говорим за поредната картонена проява, която виждам да озарява блатото на социалните мрежи. Отново подгретият спор - дали не трябва да честваме Денят на Европа днес. Все едно едното честване отменя другото. Тези, които толкова много кипят, вият, плюнчат се и стенат би трябвало да разберат поне едно. Това, че днес са тук, това, че ги има, това, че могат да изразяват до безкрай мизерията на душичките си, е заслуга на Червената армия. Тази, която промени Европа. Тази, която освободи Европа. Тази, която направи Европа възможна...
Толкова е простичко.
Зареждане ...


12:20 / 09.05.2022
442




Анонимен
на 09.05.2022 г.
Леле колко много джендъри "blowers" има тук.
Анонимен
на 09.05.2022 г.
Всичко е за брой избиратели! Путин-не е Русия.
Анонимен
на 09.05.2022 г.
Сашко, по заповед на Сталин бяха избити десетки хиляди българи от банди комунисти.
Анонимен
на 09.05.2022 г.
Ще напиша като добавка към това което написах и един въпрос към Александър Симов. СЛУЧАЙНО ЛИ СТЕ В САКО В ТОЗИ ЦВЯТ? Много ми се искаше да поспоря с Александър Симов ,но като се замислих реших ,че няма смисъл . Той си е обременен и няма да ме разбере . Сега просто ще напиша коментар на написаното от него. 1.Червената армия наистина има заслуга за победата над ХИТЛЕРОВА ГЕРМАНИЯ. Това не трябва да се отрича, защото си е истина . Не трябва да се забравя обаче ,че за тази заслуга на Червената армия имат намеса и доставяли ресурси на СССР и тези които са отворили втори фронт . Кои са те нека сам Александър Симов си ги намери ако иска. 2. Червената армия не е руска армия а армия на СССР.В нея не е имало само руснаци а и хора от други националности. Не знам защо това се забравя или нарочно не се споменава. По време на боевете не са умирали само руснаци ами и хора от други националности и това не се споменава или е забравено. 3. Цитат:-"И този подвиг го дължим основно на Червената армия. На онези обикновени руснаци, които директно от училищата, колхозите, фабриките и университети влязоха в историята със своя безпримерен героизъм, смазвайки кафявата машина..." Ако Александър Симов беше написал "На онези обикновени руснаци. украинци ,беларуси ,арменци ,грузинци и много други народности в държавата СССР щеше всичко да е напълно вярно . За съжаление отново незнайно , защо други националности не се споменават . Започвам да си мисля ,че или е незнание или просто не му стиска да го напише. 4. Цитат:..."че Адолф Хитлер налапа дулото на пистолета вместо да марширува триумфално по едноименния си булевард в София. Добре е да се познава историята . Ако Александър Симов поне малко я беше попрочел тази история щеше да знае ,че ако беше поискал същия този Адолф Хитлер щеше да си направи парада без много да ни пита. България не можеше да му се опре военно . Защо не го е направил и на кой е била заслугата да не сме окупирани от немската армия оставям на Александър Симов да се порови и прочете ако иска и ако не е забравил да чете. 5. Всеки може сам да реши какъв е днешния ден . Денят на обединението ,денят на прошката или непрекъснатото напомня за вината на една нация ,която си е позволила да подкрепи и да повярва на един луд. Това малко ми напомня на една друга нация... Защо ли ние хората не се учим.... 6. Да всичко е толкова простичко дори и за Вас Александър Симов.
Анонимен
на 09.05.2022 г.
Много ми се искаше да поспоря с Александър Симов ,но като се замислих реших ,че няма смисъл . Той си е обременен и няма да ме разбере . Сега просто ще напиша коментар на написаното от него. 1.Червената армия наистина има заслуга за победата над ХИТЛЕРОВА ГЕРМАНИЯ. Това не трябва да се отрича, защото си е истина . Не трябва да се забравя обаче ,че за тази заслуга на Червената армия имат намеса и доставяли ресурси на СССР и тези които са отворили втори фронт . Кои са те нека сам Александър Симов си ги намери ако иска. 2. Червената армия не е руска армия а армия на СССР.В нея не е имало само руснаци а и хора от други националности. Не знам защо това се забравя или нарочно не се споменава. По време на боевете не са умирали само руснаци ами и хора от други националности и това не се споменава или е забравено. 3. Цитат:-"И този подвиг го дължим основно на Червената армия. На онези обикновени руснаци, които директно от училищата, колхозите, фабриките и университети влязоха в историята със своя безпримерен героизъм, смазвайки кафявата машина..." Ако Александър Симов беше написал "На онези обикновени руснаци. украинци ,беларуси ,арменци ,грузинци и много други народности в държавата СССР щеше всичко да е напълно вярно . За съжаление отново незнайно , защо други националности не се споменават . Започвам да си мисля ,че или е незнание или просто не му стиска да го напише. 4. Цитат:..."че Адолф Хитлер налапа дулото на пистолета вместо да марширува триумфално по едноименния си булевард в София. Добре е да се познава историята . Ако Александър Симов поне малко я беше попрочел тази история щеше да знае ,че ако беше поискал същия този Адолф Хитлер щеше да си направи парада без много да ни пита. България не можеше да му се опре военно . Защо не го е направил и на кой е била заслугата да не сме окупирани от немската армия оставям на Александър Симов да се порови и прочете ако иска и ако не е забравил да чете. 5. Всеки може сам да реши какъв е днешния ден . Денят на обединението ,денят на прошката или непрекъснатото напомня за вината на една нация ,която си е позволила да подкрепи и да повярва на един луд. Това малко ми напомня на една друга нация... Защо ли ние хората не се учим.... 6. Да всичко е толкова простичко дори и за Вас Александър Симов.
Анонимен
на 09.05.2022 г.
По-добре Хитлер, отколкото Сталин
Чопър
на 09.05.2022 г.
А ако не беше Хитлер в Южна Добруджа щеше да е Румъния ,изрод гнусен. Хитлер не е избивал българи с Народен съд изрод. Нито съветските престъпници са по различни от хитлеристките в Полша ,Балтика или Финландия 1939-40г. В нормална държава нямаше да си депутат ,а кенефочистач.
Cayenne
на 09.05.2022 г.
Видяхме до къде ни докара нас това, до няколко национални катастрофи. Колкото са психопатите в Азов, толкова сте и в БСП и Възраждане, ако не и повече.
Незнам
на 09.05.2022 г.
" е заслуга на Червената армия. Тази, която промени Европа. Тази, която освободи Европа. Тази, която направи Европа възможна..." - а червената армия НЕ Е ИЗЧЕЗНАЛА през 42-43, заради САЩ ;-) що не го кажеш тва бе путиноробе???? Да променила е ЕВРОПА, но не е освободила!!! Напротив, замести един агресор с ДРУГ - червената чума. А ЕВРОПАТА е възможна точно, в противовес на червената чума, с това се изчерпват заслугите и за обединяването на ЕВРОПА! Обаче всички червени тролове са някакви заслепени путинороби, 9-май беше просто един обикновен ден до преди няколко години, добре, че беше новият диктатор да ви активира...
aahasfer
на 09.05.2022 г.
И се удави в *блатото на социалните мрежи*,пе*ал недоклатен!
aahasfer
на 09.05.2022 г.
Виж му тъпата червена эфизиономия и не го мисли!Изрод невежий,твоята *червена армия* опоска България,свиньо недоклатена!
Анонимен
на 09.05.2022 г.
Били сме съюзници с Хитлер бе глупак.Воиските на вермахта са били тук като приятелски. Какви маршировки те гонят абдал.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.