"Целта е да се приближим към Бога. Да обичаме другите. Тази омраза, това разделение в народа ни е ужасно. Не знам как хората искат да празнуват Великден като се мразят един друг". Това каза Епископ Тихон в студиото на "Твоят ден" по Нова нюз.
По думите му е си даваме сметка какво е смирението. То е много лесно - сутрин да си казваме да не се приемаме толкова насериозно. Да осъзнаваме, че не сме най-красивите, най-умните на света. Не е важно твоето присъствие в света, а доколко може да приемаш в себе си света. Да си духовно богат значи да си щедър, да раздаваш обич и доброта.
"Свикнали сме като дойде празник, да се пита какво се прави и каква е традицията. Трябва винаги в Страстната седмица да се обърнем към себе си и да премислим много от нещата. Не само да раздуваме празника с посещение в църквата. Да осъзнаем, че Разпети Петък е ден на саможертвата и да се попитаме, ако искаме да сме негови последователи дали сме готови и ние на саможертва за ближните, природата и идните поколения", обясни духновникът.
Според него в разговорите всеки търси да потвърди собствената си правота, а не да се обменят мисли.
Зареждане ...


13:41 / 22.04.2022
610






Анонимен
на 23.04.2022 г.
Епископе,вие ли не знаете защо? Пребит е народа,обеднен,без образователен.Кога вие се противихте за това му състояние.Възраждане -да живее България
Анонимен
на 22.04.2022 г.
То от години църквата е разделена от народа... Вие сте хората които трябва да ни сплотите не са по празниците, а по всяко време... Повече крадете от правителството, а после очаквате помощи от народа... Както един поп ми каза един ден... Чадо вика ти на мен трябва да ми дадеш, а не аз на теб... Ние само взимаме, а не даваме никому... Така че вие си правете сметка що за хора са тези във черното расо...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.