Кампанията стартира на 1 април със срок за даряване до миналия петък, 15 април. Хората даряваха продукти, с които да помогнат на възрастните граждани да посрещнат приятно Великден - брашно, захар, олио, ориз или варива. Две големи български вериги хранителни магазини се включиха с дарение от 250 козунака и продукти на стойност 500 лева, а други две компании се включиха с дарения на обща стойност 750 лева. Окомплектовани са почти 300 пакета до момента.
В кампанията се включи и художничката Десислава Мицева, която дарява 30% от приходите от изложбата си в Бар Петък "You Turn Me On“ за каузата. Изложбата й бе открита на 4 април и ще продължи до 4 май.
Ето как от район "Слатина" ще раздадат подаръците?
На 19 април кметът на "Слатина“ - Георги Илиев, както и Любен Вуков от "Сдружение за Слатина" ще занесат помощи за "Клуба на инвалидите в Слатина“ на ул. "Слатинска" пред бл. 46. Част от тези помощи са предоставени от служителите на районната администрация като личен принос към кампанията.
По-късно същия ден, в 12 часа ще бъдат раздадени пакети и в клуба на пенсионера в подлез "Подуяне".
На 20 април, сряда, в 11 часа ще бъдат раздадени пакети и в двора на общината на бул. "Шипченски проход“ №67 на асистентите на хората с увреждания, с които работим.
Помощи ще получат и кандидатствалите по програма "Топъл обяд" граждани, които не са били одобрени, като на тях ще им бъдат раздадени лично.
"Отново искаме да подчертаем, че великденската ни кампания, насочена към възрастните хора, е изцяло доброволческа, защото за нас е важно да ангажираме обществеността с проблемите на хората от третата възраст. Общината участваше с пункт, списъци с хората, на които да се окаже помощ, работното време на служителите, ангажирани с кампанията, организация и популяризиране. Всичко друго е от гражданите, компаниите и наистина сърцатото участие на "Сдружение за Слатина“.
Изводите ни от тази кампания са, че пред нас има много работа за популяризиране проблемите на възрастните хора и ангажирането на обществеността с тях. Решени сме да полагаме усилия от една страна да им помагаме с каквото можем, но от друга - да създадем по-голяма чувствителност и съзнание у съгражданите си за това, че тези хора ги има, сред нас са, много от тях са активни и биха могли да са много полезни за общността ни, а и са живата история на града ни. Ще Ви държим в течение за начините, по които смятаме да направим това", написаха от районната администрация.
Приложената снимка е на Лора Ставрева за коледната кампания "Коледа парк“ на район "Слатина".
Зареждане ...


11:10 / 18.04.2022
598




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.