Започва зарибяване на водоемите в цяла Югозападна България с балканска пъстърва. Акцията стартира от реките в района на Разлог, Симитли и Сандански.
Специфичното е, че рибите са двегодишни, което прави шанса им за оцеляване по-голям, каза експертът Кристиян Попов от Националното ловно-рибарско сдружение.
Около 150 килограма балканска пъстърва ще бъде пусната в подходящи за съществуването й водоеми.
Зарибяването е съвместна инициатива на Националното ловно-рибарско сдружение "Съюз на ловците и риболовците в България", ЮЗДП и сдружение "Хидроенергия", информира БНР.
Зареждане ...


11:14 / 14.09.2022
741






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.