Започва зарибяване на водоемите в цяла Югозападна България с балканска пъстърва. Акцията стартира от реките в района на Разлог, Симитли и Сандански. 

Специфичното е, че рибите са двегодишни, което прави шанса им за оцеляване по-голям, каза експертът Кристиян Попов от Националното ловно-рибарско сдружение. 

Около 150 килограма балканска пъстърва ще бъде пусната в подходящи за съществуването й водоеми.

Зарибяването е съвместна инициатива на Националното ловно-рибарско сдружение "Съюз на ловците и риболовците в България",  ЮЗДП и сдружение "Хидроенергия", информира БНР.