Най-много са тези след употреба на алкохол, а след това и на наркотици, заяви заместник главният секретар на МВР главен комисар Станимир Станев пред bTV по повод проверките на полицията за контрола по пътищата.
“Служебният министър на вътрешните работи огласи 13 мерки, които вече два месеца станаха ежедневие. Около 8000 са служителите на МВР с правомощия по Закона за движение по пътищата и изпълняват ежедневни проверки. Имаме и автомобили, които се движат в автомобилния поток, констатират нарушения, извеждат нарушителите и ги санкционират на място", добави Станев.
Той подчерта, че повечето от полицейските автомобили могат да правят тестове за наркотици и алкохол. “Полицаите са преминали през обучения, имат сертифицирани разрешителни.
Доста завишени са резултатите за алкохол, а след това и за наркотици", обясни Станев.
Според него са необходими са законодателни промени, за да се повиши събираемостта на санкциите.
Зареждане ...


20:40 / 27.09.2022
517




Анонимен
на 27.09.2022 г.
А на който не му харесва, да си спазва Законите....
Анонимен
на 27.09.2022 г.
Г-н главен секретар, няма какво да се събира, защото не се знае това което е събрано за какво ще се използува и къде ще отиде, за това директно в Затвора за не определено време на тези които нарушават ЗАКОНА.На хляб и вода за закуска, обяд и вечеря....
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.