Превозвачите излизат на национален протест днес в София. 

Протестните действия започнаха още от сутринта. Голяма колона от камиони и тирове се образува на входа на София при парк "Врана", видя Sofia24.bg.

От бранша се обявяват срещу поскъпването на горивата и ТОЛ таксите.

Очаква се колоната да се отправи към жълтите павета и сградата на Министерския съвет. 

Превозвачите излизат във ваканция, ако не бъдат удовлетворени исканията им, на 18 и се очаква да спрат и автобусите. Това съобщи преди дни Магдалена Милтенова, председател Конфедерацията на автобусните превозвачи.