Големи кълбета дим се издигнаха над Петрич във вторник сутринта. Причината не беше пожар, а горене на 6 тона канабис, открити и иззети по време на мегаакция преди няколко месеца.
Задушливата миризма притесни жителите на града. Наркотикът е бил запален в двора на местния КАТ, който временно не работил с клиенти, съобщи Struma.com.
"Миризмата е страшна, ние се напушихме“, коментираха петричани.
Горенето приключи към 14 часа.
Акцията под името "Медицински канабис“ беше проведена през ноември миналата година. Проверени бяха складове в промишлената зона на Петрич и селата Ръждак и Рупите. Пред органите на реда собствениците твърдяха, че е за медицински цели, но се оказа че съдържанието на канабиноиди е над нормата за този вид канабис и затова продукцията бе конфискувана. Канабисът бе складиран в двора на КАТ и днес в присъствието на специална комисия той бе унищожен.
Зареждане ...


16:53 / 21.06.2022
868






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.