Гълъб Донев разказа история от своето детство на откриването на новата учебна година, предаде репортер на Sofia24.bg.

" Когато бях на вашата възраст училището организираше конкурс за най-добро отгледано цвете в саксия. Всеки един имаше задачата да намери най-подходящото място в стаята за нейното отглеждане, да я полива достатъчно, да намери място, където слънцето ще бъде достатъчно, цветето да порасне.“, каза той. 

"Включих се в конкурса в 4-ти клас и в 5-ти го спечелих с бегонията, която отглеждах, която се оказа най-хубавото цвете в училището през тази година. През месец май, когато се организираше конкурсът, училището заприличваше да ботаническа градина.", сподели премиерът.