Основен приоритет, записан в Програмата на КНСБ за следващите пет години, е до 2027 г. минималната работна заплата да достигне 1700 лева, а средната - 3100 лева. Президентът на синдиката Пламен Димитров определи тази цел като реалистична.
"Към момента имаме 1700 лева средна заплата за първото тримесечие на тази година. Това още не е обявено от НСИ, но всеки момент ще бъде. Т.е., ако 1400 лв. бъдат добавени за 5 години, това е малко над 200 лева на година, което са нас е абсолютно постижимо предвид ускоряването на паричните процеси, влизането в еврозоната. Това значи 12-13% ежегоден ръст, който ние и сега постигаме", коментира Димитров пред БНР.
Според прогнозите на КНСБ до края на годината инфлацията ще достигне 15%.
Програмата на синдиката беше приета на Деветия конгрес, който се провежда от вчера в столицата.
Зареждане ...


12:55 / 11.05.2022
587




onetwo
на 11.05.2022 г.
А какво ще предложи българският работник, за да заслужи заплата от 3100 лв?
smotan mc
на 11.05.2022 г.
Мечтите са безплатни,действията НЕ!
_Itzo_
на 11.05.2022 г.
Кокорчо каза, че замразява минималната на 710, те 1700 иксат. Иначе грешката е вярна пИскаха!
bboy1912
на 11.05.2022 г.
С инфлация от минимум 10-20% и яко печатане на пари - ще я вдигнете. На думи всичко може.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.