Климатичнтите промени и у нас са на път да объркат всичко в природата. Дори теорията, че в България не могат да се отглеждат цитруси заради студа и липсата на топлина, вече се опровергава от редица находчиви стопани, които в дворовете си успяват да отглеждат лимони, кивита и дори банонови палми, които раждат плодове.
В двора на семейство Еневи в пловдивското село Трилистник безпроблемно се отглеждат лимони. "Не изискват многи грижи дръвчетата. Имаме над 15 от тях. Дори за наесен имаме вече окоренени, които ще дават плод", сподели Таня Енева. По думите й цитрусите издържат до минус 6 градуса.
Зареждане ...


10:58 / 23.01.2022
1042






pest
на 23.01.2022 г.
Не е безпроблемно. От пръскане срещу въшки и акари ти идва до гуша! И работата е на примък- отмък. Зимата задължително се прибират и им се пуска топличко, когато стане студенко. Миналото лято ги изхвърлих след 12 години. Дървета над 25 годишни. Най- много бях доволна от Лунариото ( лимон, обилно даващ плод целогодишно) и един лайм ( не му знаех сорта, от тъмничките, дребен и много сочен плод, с божествено ухание). Скъпо хоби си е. Особено като си видиш сметката за ток. Сега се запалих по кактуси. Ама и там мъкнене голямо, топличко. Поне не искат много вода.
Анонимен
на 23.01.2022 г.
Разсадниците масово внасят от Гърция боклуци! Лъжат, мамят и накрая данъците под масата! И аз взех едни цитроси от един "разсадник" до Първомай... Пълен леш.. Пристигнаха някакви без листа, с паразити някакви... Онзи псевдо"агроном" ми каза, че щяли да се оправят, затова били на тази цена ала бала... Ееее 2 години си изхабих... Сега всичко ще го пращам в коша! Така че, внимавайте от къде пазарувата, че ще се набутате здраво...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.