Рано сутринта в областните градове са били получени мейли от Министерски съвет, в които се нарежда от името на министър-председателя Кирил Петков да бъдат уволнени всички зам.- областни управители от квотата на "Има такъв народ", съобщи "24 часа".
Изненадващото решение е било взето веднага след избухването на скандала между "Продължаваме промяната" и партията на Слави Трифонов, която напусна управляващата коалиция.
През деня публично известно стана само отстраняването на кадъра на ИТН в Благоевград - Анита Коцелова. Всички останали запазиха мълчание и не информираха медиите за рокадите, направени на пожар.
Преди минути обаче в 28-те областни управи е бил получен нов мейл. Вътре пишело - хората на Слави Трифонов да бъдат върнати обратно.
Заповедта отново е подписана от министър-председателя Кирил Петков. В маневрите от "Продължаваме промяната" съзират знак, че се търси път за помирение на разпадналото се правителство и мнозинство.
"Тъкмо си събрахме багажа и сбогувахме с колегите, и после почнахме да разопаковаме. Сигурно до понеделник, защото не се знае какво ще стане", каза един от зам.-областните управители на ИТН пред "Флагман".
Според коалиционното споразумение ИТН има шестима областни управители - във Враца, Кюстендил, Плевен, Разград и Русе и София област, както и шестима зам.-областни управители.
Зареждане ...


19:18 / 10.06.2022
1036



_1912_
на 10.06.2022 г.
Напълно неадекватен цървул!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.