Компенсациите заради високите енергийни цени продължават и през месеците май и юни, реши правителството на днешното си заседание.
За небитовите потребители ще се покриват 80 процента от цената за мегаватчас електрическа енергия над 200 лева.
Министерският съвет реши още да удължи и през май подпомагането на битовите потребители на природен газ и за топлофикациите. Определена е компенсация от 70,90 лв. за мегаватчас.
Зареждане ...


14:36 / 01.06.2022
549




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.