Лидерът на БСП Корнелия Нинова поиска незабавни преговори с руския гигант "Газпром", за да се избегнат фалити в бизнеса, а и да се гарантира, че хората няма да страдат през идната зима. Ето какво написа тя във Фейсбук.
"Докато политици и експерти спорят кой е виновен, има ли кораби с втечнен газ, ще тръгне ли връзката с Гърция, торовите заводи започнаха да затварят производства и да освобождават работници. Министърът на икономиката и индустрията тепърва ще прави анкета колко фирми работят на газ и да им дава указания да намаляват потреблението с 15%.
Тези данни са налични - 28 000 предприятия ползват газ. В тях работят 250 000 души. Не ги карайте да намаляват потреблението на газ. Не може да стане. Ако го направят трябва да спрат работа, а някои от тях никога няма да могат да пуснат отново машините.
Губи се ценно време в разправии и пиар акции. Темата се идеологизира и се използва да предизборна кампания, а тя е жизнено важна за държавата и народа. Решението на този етап за икономиката и домакинствата е само едно - незабавни преговори с "Газпром". Така направиха редица европейски лидери. Ние го повтаряме от март месец. Не ако се наложи, както казва служебният министър на енергетиката. То вече е наложително".
Зареждане ...


11:03 / 12.08.2022
647




tupalupa777
на 12.08.2022 г.
Тази "патка" не беше ли в Министерски съвет допреди две седмици.....И "какво" беше налапала , та не ги водеше тези преговори тогава....Сега се сети.... Газпром не съществува и не действа като търговска фирма , това е политическата бухалка на п***о от Кремъл и той може да прави , каквото му роди болната фантазия...
Rodi80
на 12.08.2022 г.
НИНОВА И ГУЦАНОВ СА НАЙ ГОЛЯМАТА ВРЕДА ЗА България.ТЕЗИ ДВАМАТА НЕ ТРЯБВА ДА СА В УПРАВЛЕНИЕТО НА ДЪРЖАВАТА.
Cujo
на 12.08.2022 г.
Тази жена е отвратителна!
Анонимен
на 12.08.2022 г.
Теб кой те пита ма грозна свиньо41
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.