Елисавета Белобрадова бе народен представител в 47-ото Народно събрание, избрана от листата на “Демократична България". Популярен блогър и инфлуенсър - в Интернет пространството е известна с псевдонима Летящата Козила Ерато. Представяме ви нейна публикация относно нейните впечатления относно шофиращите по пътищата в България.
Вчера шофирах от Бургас до София с трите деца и мъжа ми в колата.
Та имам няколко неща да помоля:
1. Може ли да не спирате в аварийното платно на магистралата, да излизате по джапанки, да си пушите и да уринирате?
2. Може ли като ми присветквате с фаровете, да не се приближавате на 3 сантиметра от колата, защото просто сте нервни? Нямам против да ми присветкват, но поне да има някакво отстояние.
3. Можете ли да проумеете, че не можете да шофирате. Никой не може. Имам предвид, никой не може да шофира на сто процента в сто процента от ситуациите. Вероятно досега сте били богове, никой не е виждал такова чудо, но за две секунди няма да сте богове. За две секунди ще сте на нивото на катерица зад волана - дали окото ви ще мигне, дали ще получите аневризма или есемес. Все тая.
4. Аз разбирам, че вие живеете опасно и усещате вятъра в косите и цялата преходност на битието. Вие точно, за разлика от всички останали, можете да карате пиян или напушен - даже карате по-добре, но там, на три метра от вас, има една жена, която си вози целия свят в колата.
Те имат още книги за четене от списъка за лятото и най-хубавите крачета на тоя свят. Имат да се провалят, да растат на височина, да обичат някой идиот. Всяко кокалче е свещено в телата им.
Возила съм се при всички вас. Не можете да шофирате. И не сте част от величието на вселената - просто сте самотни. Самотни хора.
Но колкото и бързо да карате, няма как да избягате от безмислието на битието, от самотата и остаряването.
И аз съм самотна, но това не е важно. Важното е, че виждам светлината, тя е заела всички останали седалки в колата и просто ви моля да карате в рамките на закона.
Защото не знам какво да направя друго при условие, че контрол реално няма.
Зареждане ...


11:18 / 18.08.2022
713






Shitstorm
на 18.08.2022 г.
Абе не ми се вярва някой да ти "присвятва" и да ти се "лепи" на задната броня, ако си караш нормално в дясната лента ;) Онези ниско прелитащите от ляво нито ще ги превъзпиташ, нито ще им направиш впечатление с писанията си по простата причина, че четене с разбиране не им е силната страна ;)))
bigi
на 18.08.2022 г.
Няка малоумните мачовски изказвания започнат сега!
Moby
на 18.08.2022 г.
Как може една жена да бъде самотна, когато има три деца и още едно дете, наречено мъж? Скучен секс и тиха ненавист? Иначе да, много истини казва. Българинът е прост, неграмотен и некадърен шофьор. Да, не на всеки е дадена възможност да чувства автомобила, като част от себе си, но моля, бъдете толерантни. Стига с тия къси-дълги. Стига с тия спирачки пред онези, които са дръзнали да запазят хладокръвие и да не се подчинят на алфа-шофьора...
root666
на 18.08.2022 г.
Колко па да е мъж, тоя дет си возила, след като търпи ти да шофираш...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.