Министерството на образованието и науката (МОН) обмисля варианти за обединяване на някои висши училища под различни форми в съответствие със Стратегията за развитие на висшето образование и с цел повишаване на качеството, съобщават от образователното министерство.
От МОН уточняват, че обсъжданите варианти нямат нищо общо с тиражираната информация за създаване на мегаструктури и намаляване на държавните висши училища от 38 на 16.
Официалната позиция на МОН ще бъде представена пред Съвета на ректорите на 22 февруари.
Зареждане ...


14:58 / 03.02.2022
509





Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.