Министърът на правосъдието Надежда Йорданова обжалва днес определението на тричленния състав на Върховния административен съд (ВАС) от 16.05.2021 г. по адм. дело № 3944/2022 г., в частта му, с която е отхвърлил като неоснователна жалбата на министъра на правосъдието против решенията на пленума на Висшия съдебен съвет (ВСС) от 4 април 2022 година. Това съобщиха от пресцентъра на Министерството на правосъдието.
С това решение ВСС остави без разглеждане предложението на министъра на правосъдието в частта относно действията и бездействията на Иван Гешев в периода до встъпването му в длъжност "Главен прокурор на Република България“ на 18.12.2019 г. по отношение на случаите с Елена Йончева, делото "Баневи срещу България“, казуса "Жоси“, както и коментарите на Иван Гешев по адрес на адвокатурата и неправителствени организации.
Зареждане ...


20:16 / 25.05.2022
870




aahasfer
на 25.05.2022 г.
надко-падко,тъпа зурва и лИбовница на гаргамел бойкикев,почни да работиш и да си изкарваш почтено заплатата!
Анонимен
на 25.05.2022 г.
Йорданова е министър, колкото и бялото е черно!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.