Вицепремиерът по климатични политики и министър на околната среда и водите Борислав Сандов призова кмета на София Йорданка Фандъкова да се откаже от третата фаза от проекта за завода за боклук и изграждането на инсенератор.
Общината не е провела правилно конкурса за избор на изпълнител и вината в забавянето на проекта е изцяло на Столичната обшина, каза още Сандов.
Затова той предлага отпуснатите вече средстват да се пренасочат.
Въпреки че средствата са отпуснати целево от Eвропейската комисия, те могат да бъдат релокирани.
Зареждане ...


15:47 / 22.03.2022
420




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.