Министърът на транспорта Николай Събев се появи с мотор на протеста на мотористите в центъра на София, съобщи Bulgaria ON AIR.
Мото клубове от цялата страна се събраха на протест пред Народното събрание с искане за промени в Закона за движение по пътищата. Протестиращите предлагат да не се издават книжки за мотопеди автоматично след изкаран изпит за категория B.
Те настояват за мотоциклетите да има допълнително обучение, а ограничението на скоростта на магистрала да се промени от 100 на 140 километра в час, на скоростен път - от 80 на 90 км/ч.
Зареждане ...


14:17 / 17.05.2022
818




Elestar
на 17.05.2022 г.
Николай Събев не е ли човека ,който уж също е отговорен за това против , което донорите са излезнали на протестират ?!?!? И кога въобще сме виждали мотор да кара с под 140 км/ч дори в градски условия... Тези примати не осъзнават факт , че са уязвими и че трябва преди всичко само да се пазят , а не да разчитат , че някой друг ще пази - а и повечето освенда вдигат шум и пушек за нищо друго не стават... Така че нека си ходят на писти , а не да са сред коли и пешеходци - не им там мястото , затова мразя пролетно-летния сезон - не стига ,че трябва да внимавам за ТИР-ове , камиони и автобуси - а трябва да се внимава за мотористи и двуколестни , които напоследък станват от нагли по-нагли на пътя....
Анонимен
на 17.05.2022 г.
Защо някои политици като почнат да остаряват и започват да се правят на мотористи?
aahasfer
на 17.05.2022 г.
този простак няма ли работа?И още - първо донорите на органи да спазват Правилника и Закона,че НЯМА моторист в Пловдив,който да не се *юрка* с превишена скорости тотално да не спазва знаци и ограничения!Винаги съм казвал - другарите милиционери от КАТ да застанат на едно кръстовище и за няколко часа ще изкарат заплатите на управлението!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.