Отлична оценка на качеството на морската вода постави Регионалната здравна инспекция във Варна за 23 плажа от Златни пясъци до Обзор, отчитайки последния мониторинг от 20 и 21 юни т.г. Това обяви в предаването "Новият ден“ доктор Веселина Божилова, началник отдел "Държавен здравен контрол“ в РЗИ-Варна. Качеството на морската вода и във варненските градски плажове също е отлично и хората без притеснение могат да се къпят в морето, каза още д-р Божилова за Радио Варна.
Тя съобщи, че ако излезе неблагоприятен резултат при изследването на морската вода, всички граждани ще бъдат навреме предупредени, за да не влизат в морето на съответния плаж.
Доктор Божилова коментира още, че през летния сезон е много трудно да се определи дали морската вода е причина за някакво инфекциозно заболяване, защото тя има собствени способности да се самопречиства, а когато човек е на плаж консумира различни храни и обикновено с не много чисти ръце. По нейните думи хората трябва да внимават каква храна купува от плажа и ако видят, че се продава храна по нерегламентиран начин, да проявят самоконтрол, както и да сигнализират в съответните служби – в случая това е Агенцията по безопасност на храните.
Зареждане ...


10:23 / 07.07.2022
593




Анонимен
на 10.07.2022 г.
Мътна и мръсна е нашето морско крайбрежие.
Анонимен
на 07.07.2022 г.
Ама разбира се, че е така! Кой го оспорва? Най-чиста е пред Рапонги и става директно да се пие от морето...ако не вярвате питайте Портних...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.