Частици от мощите на Светите братя Кирил и Методий за първи път в България. Днес президентът, духовенството и българския народ ще ги посрещнат в столицата.
След като Рим ги предаде на монашеската Света гора преди четири десетилетия, частици от солунските братя за първи път са на славянска земя в навечерието на 24 май.
Пандемията осуети първия опит мощите да дойдат преди две години. Мощите пристигат у нас по покана на Негово светейшество Патриарх Неофит.
Тази сутрин реликвите тръгват с кортеж към София, където ще пристигнат на булевардите "Христо Ботев" и "Александър Стамболийски", откъдето с литийно шествие ще бъдат пренесени по бул. "Александър Стамболийски" до храма "Света Неделя“.
Зареждане ...


09:26 / 23.05.2022
702




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.