Читател на Varna24.bg сподели огорчението си от некоректно отношение при посещение в атрактивен туристически обект край Варна. Публикуваме коментара на Иван Стоянов без редакторска намеса:
"Провокиран от едно мое посещение в Двореца в Балчик и грубото отношение на една касиерка, която след като я уведомих, че съм инвалид с 50%, а инвалидите са освободени от плащания при посещение на обекти с национална и историческа стойност, просто се обърна към мен с думите: "Нали си на крака".
И тук въпросът не е в двата лева, които тя поиска, а в грубото отношение и неизпълнение на указания, предвидени в съответните разпоредби. Останах изненадан от думите и, че "ако съм бил на количка и с предружител", щяла да ме пусне".
Омерзен от цялата тази ситуация, потърсих среща и с Директора на Двореца, която първоначално беше изненадана от поведението на подчинената си, а после започна да търси някаква провокация от моя страна. Разбира се, предложи да ми върне парите, но аз отказах с думите, че тук не става въпрос за два лева, а за грубо погазване на правата на инвалидите в България. И това, за съжаление, е честа практика. Попаднах в подобна ситуация при посещението ми в Бачковския манастир, където паркинга пред манастира изненадващо е даден на виден функционер и бивш депутат от ИТН.
Интересното тук е как собственост на манастира се оказва в частни ръце, а не е оставено да се стопанисва от самия манастир, както беше миналата година и инвалидите влизаха безплатно в паркинга.
Въобще цялата държава е потънала в тънки взаимосвързващи взаимоотношения с политикоолигархичен привкус", гласи част от коментара на Иван Стоянов, изпратен до медията ни.
Зареждане ...


15:07 / 07.07.2022
797






Анонимен
на 08.07.2022 г.
Господата в университета нали трябва да лапат пари,колко и от цветята се продават за тяхна сметка, без касов бон...МАФИЯ ГОЛЯМА
Анонимен
на 08.07.2022 г.
Аз ходих преди седмица, пълни Безхаберници са пред входа, има 2 каси с си събират две такси без изобщо да ти обясняват за какво трябва да плащаш на две места......
Анонимен
на 08.07.2022 г.
Като тия сегашните управници , толкова крадлива и корумпирана писмена не е имало до сега . Ех , Алекооо , ако знаеш колко си бил прав като си писал за бай Ганьо, дето иска да му дадат солунската митница , докато партията му е на власт !!!
Анонимен
на 08.07.2022 г.
А бе какви 2 лв ??!!!! Тя държавата се чуди как да се отърве от всички инвалиди и пенсионери въобще ! Затова на предния ТЕЛК масово ни орязаха процентите инвалидност , и от 1, 2 група ни натикаха в трета група с 50 % инвалидност ! А да не кажа , че от здрав , прав човек с успешен бизнес, докторите ме превърнаха в инвалид 2 група , през първите няколко ТЕЛКА за 15 години , но на последния ме изкараха едва ли не здрав , и с голямата секира , айде у 3 група на още по-смешна инвалидна пенсия ! А сестра ми с рак от 1 група с около 90 % инвалидност , айде и нея у 3 група с 50 % инвалидност ! Те здравите не зачитат , камо ли инвалидите-УВИ !
Анонимен
на 08.07.2022 г.
ПРАВАТА НА ХОРАТА С УВРЕЖДАНИЯ ТРВБВА ДА СЕ ЗАЩИТАВАТ АМА НЯМА ОТ КОГО, МАФИЯТА Е НАВСЯКЪДЕ
Анонимен
на 07.07.2022 г.
Законите са за хората,а тези с които е разговарял човека в Балчик,явно не са достигнали в развитието си до хора!Още хиляди години са им нужни за да еволюционират...
Анонимен
на 07.07.2022 г.
Е! Те законите и простаците са две различни неща! Нещо като Тиква и Министър председател - просто нонсенс...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.