56-годишен мъж отива на съд, тъй като е шофирал с 2,70 промила алкохол в кръвта.

На 14.10.2021 г. обвиняемият шофирал лек автомобил по бул. "Царица Йонна“ в София, когато изгубил контрол над колата и причинил лека катастрофа. 

Пристигналите на място полицай направили тест с дрегер, който отчел съдържание на алкохол в издишания от обвиняемия въздух 2, 65 на хиляда. След това полицейските служители го придружили да болница, където дал кръв. Резултатите отчели концентрация на алкохол в кръвта си над 1,2 на хиляда, а именно 2,70 на хиляда. По случая е образувано досъдебно производство. Предстои делото да продължи в съда.