35-годишен мъж се изправя пред съда поради факта, че е направил опит да открадне вещи от православен храм. На 21 януари обвиняемият влязъл в православен храм "Преображение Господне“ на ул. "Ралица" в София. Счупил катинар за заключване на рамка на икона и чрез използване на неустановено до момента техническо средство е направил опит да отнеме множество бижута на обща стойност 1885,50 лева.
Свещеникът, отговорен за храма, видял обвиняемия и тръгнал към него. В този момент той побягнал, но свещеникът го заловил и извикал полиция. Престъплението е извършено в условията на повторност, тъй като мъжът вече е осъждан на "лишаване от свобода“ условно за кражба. По случая е образувано досъдебно производство. В хода на разследването са разпитани свидетели и изготвени експертизи. Предстои делото да продължи в съда.
Зареждане ...


11:20 / 12.04.2022
403






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.