Ваучерите за храна също ще се облагат с ДДС. Това окончателно реши Народното събрание с гласуваните промени в закона за данък върху добавена стойност през миналата седмица.
С данък върху добавената стойност ще се облагат доставките, платени с ваучери, които са издадени в данъчен период, следващ в този, в който законът е влязъл в сила.
От облагането с ДДС на ваучерите за храна ще бъдат засегнати фирмите издатели, а не работодателите, служителите и крайните търговски потребители, са уточненията на вносителите от МС.
Изискването е във връзка с евродиректива, която ако страната не приложи, е заплашена със санкции.
Зареждане ...


11:10 / 14.02.2022
222






Анонимен
на 14.02.2022 г.
Това е за тези който ги печатат бре четете
aahasfer
на 14.02.2022 г.
На *умно-красивите гласоподаватели* - ЧЕСТИТО!
Анонимен
на 14.02.2022 г.
С облагане на ваучери с ДДС се губи тяхния смисъл.
Rodi80
на 14.02.2022 г.
Всичко е За Парите да могат да ги Оправдаят Ваучерите.
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.