Във връзка с постъпили запитвания от страна на средствата за масова информация, Ви уведомяваме, че на 20.06.2022 г. в Катедрата по инфекциозни болести на Военномедицинска академия (ВМА) е постъпил 41-годишен мъж със съмнения за варицела. Това съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение.
В резултат на направените в широк обем изследвания, в това число и в Националния център по заразни и паразитни болести, е потвърдена диагнозата маймунска вариола. Към момента пациентът се намира в добро състояние, с обратно развитие на обрива.
Още с постъпването му в болницата е изолиран в самостоятелна стая, като са предприети всички необходими предпазни мерки, се казва още в съобщението.
Зареждане ...


17:19 / 23.06.2022
684




Анонимен
на 23.06.2022 г.
Ама не е нужно чак такива ПОДРОБНОСТИ....
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.