От днес отпадат таксите за детски градини и ясли. Вместо от родителите средствата вече ще се плащат от държавния бюджет.
Това е една от мерките в подкрепа на семействата с малки деца. Промяната бе широко рекламирана от правителството.
Отпадането на таксите обаче не решава основния проблем с недостига на места в градините. Преди дни стана ясно, че и тази година в София хиляди деца няма да се класират за място. През миналата година 10 хил. останаха извън градините.
Зареждане ...


09:15 / 01.04.2022
1117






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.