Самолетът - нарушител, който вдигна на крак Военновъздушните сили (ВВС) у нас, е кацнал на частен плац между Търговище и Шумен.
Намерен е покрит с платнище. Машината е доста стара – на 60 години.
Това съобщи министърът на вътрешните работи Бойко Рашков.
Малкият летателен апарат е навлязъл в българското въздушно пространство снощи и е заредил във Видин.
Установено е, че той е излетят от Литва, минал е през Полша, Словакия и Унгария, каза още Рашков.
Открит е от служители на МВР още снощи. Тече разследване кой е летял с със самолета и каква е целта на полета, каза Рашков.
Зареждане ...


14:20 / 09.06.2022
1209




Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.