Въпреки инфлацията и прогнозите за изключително тежка зима, община Видин (б.р- най-бедният район в България, респективно и в ЕС) откри традиционния Видински панаир. Над 70 фирми от България и Сърбия се включиха в изложението, а доказани поп-фолк изпълнители, които взимат космически хонорари, забавляват гостите безплатно всяка вечер.
И тази година интересът към Видинския панаир е голям. Повечето хора споделят, че идват най-вече заради безплатните концерти. Общината не пести средства и на сцената ще излязат популярни фолк изпълнители от България и Сърбия, като Глория, Амар Гиле, Азис, Тита, Алисия и още много.
А сметката за концертите плащали търговците, които дарили средства на общината.
"Търговците, които са на панаира за поредна година, подаряват на видинчани концертната програма. Искам да поканя всички, входът е свободен"", сподели зам.-кметът на Видин Борислава Борисова пред Bulgaria On Air.
И докато концертите са безплатни, всичко друго е с пари.
"Солено е, кенче бира е 4 лева", коментира Пламен, който е посетител на панаира.
"Едно кебапче 3 лева, това е подигравка. Който не му е скъпо - да си го яде", каза друг посетител.
Въпреки високите цени обаче, търговците не се оплакват от липса на клиенти.
Зареждане ...


16:58 / 21.08.2022
1574






greda
на 22.08.2022 г.
Oвчеглавите Видински сагмали да бяха поканили бабичката Лили, да им изврещи кат' дърта изнасилена от Видински мангал коза, песента "Панаири" - пият 3-4 бири, после "Детелини" - муат 3 кебапчета с гризини, и накрая "Ветрове" - кой какво си фане да е.е от кой от къде е... Анка вече не е к***а...
Чопър
на 21.08.2022 г.
Беднотия до шия.А навсякъде събори и панаири по модерно му фестове и се харчи ,като за последно. Сигурно е от безпаричие.
bai-tozi
на 21.08.2022 г.
Кеф, цена няма!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.