Внасяме искане за дерогация за повишаване на прага за регистрация по ДДС. Това каза премиерът Кирил Петков преди заседанието на Министерски съвет, предаде репортер на Sofia24.bg.
"Много се радвам да кажа, че София става мястото, където страните Румъния, Гърция, Турция, Македония, Сърбия и дори Украйна, заедно с колегите от Азербайджан, заедно разискваме как енергийната сигурност на региона да бъде оптимизирана, така че да имаме по-голяма диверсификация, цените да са по-ниски, да имаме оптимизация между системите, така че и рискът за доставки да бъде намален. За първи път в историята ни имаме такава централна роля в тази енергийна сигурност", подчерта Петков
"Внасяме искане за дерогация за повишаване на прага за регистрация по ДДС. Това ни е част от коалиционното споразумение. Дерогацията към ЕК е прагът да се повиши от 50 на 100 хиляди лева, което ще облекчи много малките бизнеси, които се борят с всички икономически трудности. Това значително ще намали тяхното административно бреме", коментира още премиерът.
Зареждане ...


12:25 / 05.05.2022
587




Facepalm
на 05.05.2022 г.
Гениално! Точно така се бори сивата икономика! Тия почват да си подготвят трапезата за след като ги изритаме с шутове...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.