Премиерът Кирил Петков проведе телефонен разговор с румънския си колега Николае Чука в петък вечерта. Двамата лидери обсъдиха развитието на двустранните отношения, задълбочаването на регионалното сътрудничество, инфраструктурни и енергийни проекти, които ще допринесат за свързаността и сигурността в Югоизточна Европа.
Сред акцентите в разговора бяха приносът на проекти като бъдещ нов мост на Дунав, драгирането на плавателния път по реката, както и организирането на съвместно заседание на двете правителства през есента в София.
Българският и румънският премиери обсъдиха още актуални теми от европейския дневен ред, както и възможностите за двустранно сътрудничество по линия на Зелената сделка и Националните планове за възстановяване и устойчивост.
Във връзка с организирането на съвместното правителствено заседание в София през септември-октомври, в хода на телефонния разговор бе договорено министър-председателят Петков да посети Букурещ.
Зареждане ...


15:05 / 05.02.2022
999





aahasfer
на 05.02.2022 г.
нелсън киро мандела с три джипа и охрана в Боровец,оттам си *говори* по телефончето!Това е истината,уви!
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.