Стотици туристи има в момента на плажната ивица, свързваща Несебър и Слънчев бряг. Това показа справка на Plovdiv24.bg. Както можете да се досетите, по-голямата част от тях са украински граждани, които в момента са настанени по хотели на Южното Черноморие.
Междувременно расте недоволството сред хотелиери, приютили бежанци от Украйна. Причината е, че дни преди обявения срок, в който бягащите от войната трябва да напуснат хотелите - 31 май, няма никаква яснота как и кога ще се случи това.
Бежанците от Украйна ще трябва да напуснат хотелите, в които са настанени, до края на май. Tогава приключва програмата за настаняване на бежанци в хотели с държавна помощ. След това държавата е предвидила да настани желаещите в държавни и общински бази.
Зареждане ...


15:11 / 16.05.2022
921






lalala44
на 16.05.2022 г.
Бежанците от войната пекат задници и не мислят за сметки. Живи да ги ожалиш.
Elestar
на 16.05.2022 г.
То беше само там - на златни пясъци картинка е сходна :) Ще видим , какво ще предприемат украинските "туристи" и дали ще останат тук или ще се изнесат към Гърция и Турция - както твърдят повечето , защото според тях условията в хотелите ни са ужасни и нещо не ми се вярват , че ще искат да проверяват условията в общински жилища....
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.