Очаква се днес в Министерството на здравеопазването да бъде подписан нов отраслов колективен договор. В него са заложени по-високи начални заплати на медицинските специалисти, работещи в болничната помощ. Това заяви специално за "Хоризонт“ Соня Върбанова - председател на Медицинската федерация към КТ "Подкрепа“:
"Млад лекар - 2000 лева, главна медицинска сестра - 1650, старша сестра - 1550, редови медицински специалисти, това са медицински сестри, акушерки, лаборанти, рехабилитатори - 1500 лева“.
Зареждане ...


11:03 / 12.04.2022
687






Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.