Синдикат на служителите на МВР за равенство и интеграция. Това е нова организация, която Петромир Генчев се опитва да учреди. Идеята е тя да защитава правата на хората с различна сексуална ориентация в системата на МВР.
Генчев работи като патрулен полицай във Враца.
"Аз съм бисексуален мъж със своето минало и понастоящем съм семеен с две деца. Не смятам, че миналото на който и да е човек трябва да бъде обект на обществено внимание и да те мразят заради това какъв си", каза в предаването "Тази сутрин" полицаят от Враца.
Той е изпратил писмо до ръководството на МВР с предложение за създаването на новия синдикат преди няколко месеца. Все още няма отговор.
"Още никой не иска да се видим, да седнем и да започне разговор по темата. Това е показателно, че има проблем. В писмото като цяло представяме синдикати и неговите цели. Говорим открито за проблемите с дискриминация в системата на МВР", обясни Генчев.
По думите му темата за различната сексуална ориентация сред работещите в МВР е табу. Към момента желание за членство в синдиката са заявили 7 души, които са хетеросексуални мъже, толерантни към различните.
Генчев не знае колко точно са хората с различна сексуална ориентация в системата на МВР, но се надява, че много служители ще се присъединят към организацията. Той предупреди, че ще се обърне към съда и ще напомни за еврпоейските директиви и международните договори, които България е подписала.
Зареждане ...


13:05 / 15.05.2022
661




Анонимен
на 15.05.2022 г.
с различна сексуална ориентация не приемат за военна служба-смени си професията и по-добри пари ще получаваш-аман от "мъжки"капризи
Анонимен
на 15.05.2022 г.
Светът не върви на добре, от ясно по ясно е. Жалко за всички ни и бог да ни е на помощ.
Тихомир Терзиев
на 15.05.2022 г.
Идеята е тя да защитава правата на хората с различна сексуална ориентация в системата на МВР - значи цялото МВР общо взето.
Анонимен
на 15.05.2022 г.
Едно идея по-близко сме до "щатити" радвайте се бее-ее-е
el_shaman
на 15.05.2022 г.
Тц,тц,тц....
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.