5424 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. На 7 юли властта обяви война на всички рецидивисти зад волана. Премиерът в оставка Кирил Петков заяви, че започва мащабна национална акция срещу шофиране под въздействието на алкохол и наркотични вещества.
Повод за извънредните мерки и действия стана жестоката катастрофа в началото на юли, при която загинаха две млади жени в София, пометени от джип на тротоара. До момента е извършен контрол на 7507 водачи и пътници. Съставени са 1414 фиша и 509 акта за установени административни нарушения.
Само в рамките на изминалия ден са установени общо 27 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 13 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 14 - с над 1,2 на 1000, а трима са отказали тест.
Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират 8 души. Данните са междинни и в тях са включени резултати, постъпили до 16:00 ч.
Зареждане ...


16:48 / 23.07.2022
884




Elestar
на 24.07.2022 г.
Абе ако спрат с тези акции и почнат да работят - равни няма да имат. И това егати гаврата - трябваше да стане катастрофа с жертва - за да се сетят , че имало пияни и дрогирани на пътя.... Нещо , което им задължение , а не от дъжд на вятър акцийно...
Коментарите са на публикуващите ги. Sofia24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.